Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uryvky z knizek, aneb co zajimaveho se nekdy doctete...

14. 5. 2006
"Třeba nakonec přijde na to, že jedinou činností, na kterou se osamělý člověk zmůže, je masturbace.“ - Marigold
[Zaklínač - Sapkowski]

"Co se týče chvatu, pak pocit, že čas hrozně utíká, bývá obyčejně upozorněním, že je nutné zpomalit tempo, postupovat zvolna a s náležitým rozmyslem.“ - Regis
[Zaklínač]

Moje představa o hezkém životě je jasná. Mít malý tichý salón, jediný ve městě, s velkým výběrem rakví ve všech cenových relacích a lehce předražených tak, abych měl možnost ukázat truchlícím svou velkorysost. Zavést systém splátek pro ty, kteří myslí na budoucnost – protože všichni musíme zemřít, Oscare, my všichni musíme zemřít a rozumný člověk si sedne nad sklenici piva a dělá si plány s dobře zavedenou firmou, které může důvěřovat.
[Cesta Slávy - Robert Heinlein]

Upozornění – škodná v těchto lesích není ochočená. Doporučujeme výletníkům, aby se zdržovali výhradně na cestách, jinak nelze zaručit, že se ostatky dostanou k příbuzným.
[Cesta Slávy - Robert Heinlein]

Připadal jsem si jako na tom cvičení, kdy si musíte vykopat zákop a pak se nechat v tom zákopu přejet tankem.
[Cesta Slávy - Robert Heinlein]

 Vogonská poezie je ovšem až třetí nejhorší ve Vesmíru. Druhá nejhorší je poezie Azghotů z planety Kria. Když král jejich básníků Chrochtos Nadýmavý recitoval svou Ódu na malou  hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači  zemřeli na vnitřní krvácení a předseda Středogalaktické komise pro mrzačení umění přežil jen  díky tomu, že si uhryzl jednu nohu. Tvrdí se, že Chrochtos byl poněkud "zklamán" přijetím  své básně, a přávě se chystal začít předčítat svou epickou skladbu o dvanácti knihách,  nazvanou Mé oblíbené chrochty ve vaně, když vtom jeho vlastní tlusté střevo v zoufalém pokusu  zachránit životy a civilizaci mu vyskočilo až do krku a zadusilo mozek.
 Nejhorší poezie, jaké kdy byla napsána, zanikla spolu se svou tvůrkyní Paulou Nancy Millstone Jenningsovou z Greenbridge v hrabství Essex v Anglii při zkáze planety Země.
[Stopařův průvodce po Galaxii - Douglas Adams]

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář